Euroleague Predictions

2026/27 Prognoziraj konačan plasman, tipuj pobednike i takmiči se sa prijateljima

EN
Kolo 8 · Sreda, 28.10.2026 · 18:30 CET

Besiktas vs Olympiacos – prognoza, kvote i analiza

Besiktasdomaćin
vs
Uskoro

Analitičar kaže

Besiktas ima bilans 3-3 (prosek 92.3:92.5), a Olympiacos 5-1 (prosek 98.2:89.8) ove sezone. Po prosecima oba tima, očekivan zbir poena je oko 186. Kladionice favorizuju Olympiacos (61% po kvotama). Pogodak favorita nosi 139 bod., a iznenađenje 220 bod. u našoj igri.

Detaljna analiza utakmice

Šansa po kvotama
39%61%
Prednost po učinkuPrednost: Olympiacos
Očekivan zbir poena~186

Pregled

Besiktas (11. mesto, bilans 3–3) dočekuje ekipu Olympiacos (3. mesto, bilans 5–1) u meču Kolo 8 Evrolige, Sreda, 28.10.2026 · 18:30 CET.

Napad protiv odbrane

Besiktas postiže 92.3 a prima 92.5 poena po utakmici (napad #4, odbrana #17 u ligi). Olympiacos postiže 98.2 a prima 89.8 (napad #2, odbrana #12). Ukrštanjem napada jednog i odbrane drugog tima dobija se procena toka utakmice po sezonskim prosecima (očekivani zbir je oko 186 poena, a prednost ima Olympiacos). To je statistička procena smera, ne predviđanje rezultata.

Forma

Besiktas je u poslednjih 5 utakmica 3–2. Olympiacos je u poslednjih 5 utakmica 4–1 i trenutno je u nizu od 3 pobeda.

Domaći teren i gostovanja

Besiktas kod kuće ima bilans 1–2. Olympiacos na gostovanjima ima 4–1.

Međusobni mečevi

Ovo je prvi susret ova dva tima ove sezone u našoj evidenciji.

Kvote i šanse

Po kvotama favorit je Olympiacos sa 61% šanse (kvote 2.20 / 1.39). U našoj igri pogodak favorita nosi 139 bod., a iznenađenje 220 bod. I prosečni učinak ukazuje na isti ishod, pa se kvote i statistika slažu.

Na šta obratiti pažnju

Analiza je automatska i zasnovana na rezultatima i kvotama iz naše baze – služi za zabavu u igri, a ne kao savet.

Poređenje timova

BesiktasOlympiacos
#11Mesto na tabeli#3
3–3Bilans5–1
92.3Postignuto po utakmici98.2
92.5Primljeno po utakmici89.8
-0.2Razlika po utakmici+8.3
#4 / #17Napad / odbrana (rang)#2 / #12
1–2 kod kućeKod kuće / gostovanja4–1 u gostima
3–2Poslednjih 54–1
0–1Tesne utakmice (≤ 5)3–1

Statistika regularne sezone do ove utakmice.

Sastav i forma igrača

Besiktas

IgračMINPTSREBASTPIR
Ante Zizic19.79.86.51.216.7
Scottie Wilbekin23.9171.53.314.2
Devon Dotson21.69.81.84.313.2
Anthony Brown24.99.82.51.89.3
Jaylen Nowell21.812.232.39
Conor Morgan22.28.73.31.78.5

Najefikasniji (PIR): Ante Zizic · najbolji strelac: Scottie Wilbekin (17 poena).

Olympiacos

IgračMINPTSREBASTPIR
Sasha Vezenkov #14 Forward25185.80.723.3
Jean Montero #8 Guard2415.53.54.520.3
Mbaye Ndiaye #24 Forward18.812.23.7115.7
Tyler Dorsey #22 Guard18.412.61.61.412
Codi Miller-Mcintyre #0 Guard19.55.72.74.88.7
Tyson Ward #3 Forward20.47.23.51.37.7

Najefikasniji (PIR): Sasha Vezenkov · najbolji strelac: Sasha Vezenkov (18 poena).

Prosek sezone po utakmici (Euroleague statistika; PIR = indeks učinka).

Šanse i prognoze

Šanse po kvotama

Besiktas 39%
61% Olympiacos

Kvote: 2.20 / 1.39

Prognoze naše zajednice

Prognoze zajednice se otkrivaju kad utakmica počne – do tada se ne vide da niko ne bi bio pod uticajem.

Bodovi u igri: Besiktas +220 · Olympiacos +139

Forma timova

Besiktas
WLWLW

Bilans 3–3 · prosek 92.3:92.5

  • ✅ FC Bayern 95:87 →
  • ❌ @ Hapoel 82:100 →
  • ✅ @ Kosner Baskonia 92:84 →
  • ❌ FC Barcelona 82:95 →
  • ✅ @ Maccabi 109:93 →
Olympiacos
WLWWW

Bilans 5–1 · prosek 98.2:89.8

  • ✅ @ FC Barcelona 105:100 →
  • ✅ @ Valencia Basket 102:97 →
  • ✅ Anadolu Efes 89:66 →
  • ❌ @ Virtus 94:96 →
  • ✅ @ Žalgiris 93:91 →

Međusobni mečevi ove sezone

Ovo je prvi susret ova dva tima u našoj evidenciji ove sezone.

Tipuj pobednika ove utakmice i osvoji bodove.

Igraj Tipovanje pobednika