Euroleague Predictions

2026/27 Prognoziraj konačan plasman, tipuj pobednike i takmiči se sa prijateljima

EN

Besiktas

Euroleague 2026/27 · 11. mesto · 3–3
WLWLW

Pregled

Besiktas je 11. na tabeli sa bilansom 3–3 i prosekom 92.3:92.5 (razlika -0.2). Napad je 4. u ligi, a odbrana 17. (po primljenim poenima). Sledeća utakmica: u gostima kod Anadolu Efes, čet, 22.10.2026 · 19:30.

Osnovna statistika

Bilans

50%
3–3
pobeda

Mesto na tabeli

#11 od 20
1.10.20.

Poslednjih 10

3–3
niz pobeda 1
LWLWLW

Napad vs odbrana (po utakmici)

92.3
postignuto · napad #4
razlika
-0.2
92.5
primljeno · odbrana #17
Ukupno poena po utakmici: 184.8

Dom / gostovanje

Kod kuće
1–2
90.3 : 92.7
Gostov.
2–1
94.3 : 92.3

Tesne (razlika ≤ 5)

0–1

Kao favorit (po kvotama)

1–2

Kao autsajder (po kvotama)

2–1

Statistika sezone – prosek po utakmici

32.3#16
Skokovi · napad 10.7
20.5#5
Asistencije
4.2#20
Ukradene lopte
2#17
Blokade
12#5
Izgubljene lopte
94.2#10
PIR (indeks učinka)
55%#10
Šut za 2
41.1%#2
Šut za 3
80.5%#7
Slobodna bacanja

Izvor: Euroleague statistika. Svaka traka predstavlja timove lige, istaknuto polje je ovaj tim (zeleno: gornja trećina, žuto: sredina, crveno: donja trećina).

Sastav i prosek igrača

IgračMINPTSREBASTSTLBLKPIR
Ante Zizic19.79.86.51.20.50.216.7
Scottie Wilbekin23.9171.53.30.7014.2
Devon Dotson21.69.81.84.30.50.213.2
Anthony Brown24.99.82.51.80.80.29.3
Jaylen Nowell21.812.232.30.30.29
Conor Morgan22.28.73.31.700.58.5
Eugene Omoruyi17.5922.30.506.7
Wenyen Gabriel13.272.70.30.50.55.2
Furkan Korkmaz13.44.420.400.24.8
Berk Ugurlu12.72.80.41.80.202.8
Metecan Birsen8.8230.5001.8
David Dejulius9.92.51.81.20.201

Prosek sezone po utakmici, poređano po PIR-u (Euroleague statistika).

Rekordi sezone

Raspored – naredna 3 kola

Procenat je šansa Besiktas po kvotama (bez marže).

Kako tipuju naši igrači

47%Prosečno tipuje ovaj timu 6 odigranih utakmica
50%Zajednica pogodi ishod3/6

Računa se samo za završene utakmice, kao zbirni podatak – tipovi pojedinačnih igrača se ne otkrivaju.

Rezultati

Tabela

#TimPPz%Raz.KućaGostPosl. 10Forma
1.Panathinaikos5183%+904-11-05-1WWWWL
2.Fenerbahce5183%+545-00-15-1WWLWW
3.Olympiacos 🔥35183%+501-04-15-1WLWWW
4.Hapoel ▲ 🔥35271%+293-12-15-2WLWWW
5.Valencia Basket ▼4267%+412-22-04-2WWWLL
6.Crvena Zvezda ▼ 🔥44267%+282-22-04-2LWWWW
7.Virtus4357%-22-02-34-3WWWWL
8.Dubai Basketball4267%-32-12-14-2WLLWW
9.Real Madrid 🔥33350%+232-01-33-3LLWWW
10.FC Barcelona3350%+42-21-13-3LWLWL
11.Besiktas3350%-11-22-13-3WLWLW
12.Partizan3350%-51-12-23-3WWLLL
13.Anadolu Efes2433%-181-11-32-4WLLLW
14.Žalgiris2433%-270-22-22-4LLWLL
15.FC Bayern2433%-310-22-22-4LLLWL
16.Maccabi2433%-311-11-32-4LLWLW
17.LDLC ASVEL2433%-451-21-22-4LLWLL
18.Paris Basketball1517%-411-30-21-5LWLLL
19.Armani Olimpia1517%-551-20-31-5WLLLL
20.Kosner Baskonia1517%-601-30-21-5LWLLL

Regularna sezona. Pri istom bilansu odlučuje razlika u poenima.

Ostali timovi Evrolige